Kullanım Şartları

Bu Kullanım Şartları (“Şartlar”) en son 20 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.

be’nin misyonu, pilates ve yoga egzersiz sistemlerini ulaşılabilir kılmak ve insanların hayatlarını iyileştirmektir. Her yerde herkesin ders içerikleri oluşturup paylaşmasına (eğitmenler) ve bu ders içeriklerine egzersiz amacıyla erişmesine (öğrenciler) olanak sağlıyoruz. Platform modelimizin, kullanıcılarımıza değerli ders içerikleri sunmak için en iyi yöntem olduğunu düşünüyoruz. Platformumuzu ve hizmetlerimizi sizin için, bizim için, öğrenci ve eğitmen topluluğumuz için güvende tutmak amacıyla kurallara ihtiyaç duyuyoruz. Bu Şartlar, be web sitesindeki, be mobil uygulamalarındaki, TV uygulamalarımızdaki, API’larımızdaki ve diğer ilgili hizmetlerdeki (“Hizmetler”) tüm faaliyetleriniz için geçerlidir.

be platformunda içerik yayımlarsanız Eğitmen Şartlarını da kabul etmeniz gerekir. Öğrencilerimizin ve eğitmenlerimizin kişisel verilerinin işlenmesiyle ilgili bilgileri Gizlilik Politikamızda da sunuyoruz. Be. online mağazasından alışveriş yapmanız için Mesafeli satış sözleşmesini kabul etmeniz gerekir.

Türkiye dışında yaşıyorsanız bu Şartları kabul ettiğinizde be ile aranızdaki anlaşmazlıkları bağlayıcı tahkimle (çok sınırlı istisnalarla, mahkemede değil) çözümlemeyi kabul eder ve Anlaşmazlıkların Çözümü başlıklı bölümde açıklandığı şekilde toplu davalara katılmaya ilişkin belirli haklarınızdan feragat edersiniz.

İçindekiler

 • Hesaplar
 • İçeriğe Kaydolma ve Ömür Boyu Erişim
 • Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler
 • İçerik ve Davranış Kuralları
 • be’nin Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları
 • be’yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma
 • be’nin Hakları
 • Abonelik Şartları
 • Çeşitli Yasal Şartlar
 • Anlaşmazlıkların Çözümü
 • Bu Şartların Güncellenmesi
 • Bizimle İletişime Geçme
 1. Hesaplar

Platformumuzdaki birçok etkinlik için bir hesabınızın olması gerekir. Şifrenizi güvenli bir yerde saklayın; hesabınızla bağlantılı tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Hesabınızı başka birinin kullandığını düşünüyorsanız Destek Ekibi ile iletişime geçerek bize bildirin. be’yi kullanmak için ülkenizdeki online hizmetlere onay verme yaşına gelmiş olmanız gerekir.

İçerik satın alma ve içeriğe erişim veya yayımlanmak üzere içerik gönderme dahil olmak üzere platformumuzdaki birçok etkinlik için bir hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturmak ve bulundurmak için geçerli bir e-posta adresi dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz bilgiler sağlamalı ve sağlamaya devam etmelisiniz. İzniniz olmadan hesabınızı kullanan birinin neden olduğu hasar veya zarar (bize veya başka birine) dahil olmak üzere hesabınızın ve hesabınızda olan her şeyin tüm sorumluluğu size aittir. Yani şifreniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Hesabınızı bir başkasına devredemez veya başkasının hesabını kullanamazsınız. Bir hesaba erişim talep etmek için bizimle iletişime geçmeniz halinde söz konusu hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bize sağlayamadığınız takdirde bu erişimi size sunmayız. Bir kullanıcının ölmesi halinde söz konusu kullanıcının hesabı kapatılır.

Hesap oturum açma kimlik bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşamazsınız. Hesabınızda meydana gelen her şeyden siz sorumlu olursunuz ve be, hesap oturum açma kimlik bilgilerini paylaşan eğitmenler veya öğrenciler arasındaki anlaşmazlıklara müdahale etmez. Birinin hesabınızı izniniz olmadan kullanıyor olabileceğini öğrenmeniz (veya başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz) halinde Destek Ekibimiz ile iletişime geçerek bize hemen bilgi vermelisiniz. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için sizden bazı bilgiler talep edebiliriz.

be’de bir hesap oluşturabilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için öğrencilerin ve eğitmenlerin en az 18 yaşında olması gerekir. 18 yaşından küçükseniz ancak yaşadığınız yerde online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan büyükseniz (örneğin ABD’de 13 veya İrlanda’da 16) bir hesap oluşturamazsınız ancak bir hesap açması ve size uygun içeriklere erişmenize yardımcı olması için bir ebeveyn ya da vasinizi davet etmenizi tavsiye ederiz. Online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan küçükseniz bir be hesabı oluşturamazsınız. Bu kuralları ihlal eden bir hesap oluşturduğunuzu öğrenirsek hesabınızı sonlandırırız. Eğitmen Şartlarımız kapsamında be’de yayımlanmak üzere içerik göndermenize izin verilebilmesi için kimliğinizi doğrulamanız talep edilebilir.

Hesabınızı dilediğiniz zaman buradaki adımları izleyerek sonlandırabilirsiniz. Hesabınızı sonlandırdığınızda ne olduğunu görmek için Gizlilik Politikamıza göz atın.

 1. İçeriğe Kaydolma ve Ömür Boyu Erişim

Bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduğunuzda be Hizmetleri aracılığıyla bunları görüntülemek için (başka bir kullanım amacıyla değil) bizden bir lisans alırsınız. İçerikleri hiçbir şekilde devretme ya da yeniden satma girişiminde bulunmayın. Yasal gerekçelerle veya politika gereği veya Abonelik Planları üzerinden yapılan kayıtlar nedeniyle içeriği devre dışı bırakmamız gereken durumlar haricinde genellikle size ömür boyu erişim lisansı veririz.

Eğitmen Şartlarımız kapsamında, eğitmenler be’de içerik yayımladıklarında be’ye, öğrencilere içerik lisansı sunması için bir lisans verir. Bu, kaydolan öğrencilere içeriğin alt lisansını verme hakkımız olduğu anlamına gelir. Bir öğrenci olarak ücretli ya da ücretsiz bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduğunuzda be’den be platformu ve Hizmetler aracılığıyla içeriği görüntülemek için bir lisans alırsınız. Kaydın lisans sahibi be’dir. İçerikler size satılmaz; içeriklerin lisansı verilir. Bu lisans, size içeriği herhangi bir şekilde yeniden satmaya (hesap bilgilerini bir alıcıyla paylaşmak veya içeriği yasa dışı indirmek ve torrent sitelerinde paylaşmak dahil) yönelik hiçbir hak vermez.

Yasal ve daha eksiksiz bir ifadeyle be, size (bir öğrenci olarak) bu Şartlara ve Hizmetlerimizin belirli içerikleri ve özellikleri ile bağlantılı her türlü koşul veya sınırlandırmalara uygun şekilde gerekli tüm ücretlerini ödemiş olduğunuz içeriklere Hizmetler aracılığıyla yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlarınız için erişmek ve bunları görüntülemek üzere sınırlı, münhasır olmayan ve başkasına devredilemeyen bir lisans verir. Diğer tüm kullanımlar açıkça yasaklanmıştır. Bir be yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış yazılı bir sözleşmede aksine açıkça izin vermiş olmadığımız sürece hiçbir içeriği çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, devredemez, satamaz, yayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, kiraya veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev eserlerini oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde aktaramaz ya da kullanamazsınız. Bu, API’lerimizden herhangi biri aracılığıyla erişebileceğiniz içerikler için de geçerlidir.

Bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduklarında öğrencilerimize genellikle ömür boyu erişim lisansı veririz. Ancak kaydolduğunuz kurs veya diğer içerikler, örneğin bir telif hakkı şikayetine konu olduğunda veya içeriğinin İtimat ve Güvenlik Yönergelerimizi ihlal ettiğini belirlediğimizde yasal gerekçelerle veya politika gereği içeriğe erişimi engellemeye karar verdiğimiz veya engellemekle yükümlü olduğumuz durumlarda dilediğimiz zaman içeriklere erişim ve içerikleri kullanma lisansını iptal etme hakkımız saklıdır. Bu ömür boyu erişim lisansı, Abonelik Planları üzerinden kayıtlar veya kaydolduğunuz kurs veya diğer içeriklerle ilişkili eklenti özellikler ve hizmetler için geçerli değildir. Örneğin, eğitmenler diledikleri zaman artık öğretim asistanlığı veya içerikle ilgili Soru-Cevap hizmetleri sunmamaya karar verebilir. Daha açık ifade etmemiz gerekirse ömür boyu erişim, eğitmene yönelik değil, kurs içeriğine yöneliktir.

Eğitmenler öğrencilere doğrudan içerikleri için lisans veremez. Bu tür doğrudan lisanslar geçersiz ve hükümsüz olup bu Şartları ihlal eder.

 1. Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler

Ödeme yaparken geçerli bir ödeme yöntemi kullanmayı kabul edersiniz. İçerikten memnun değilseniz be, bazı içerik satın alımlarında 30 günlük geri ödeme veya kredi süresi sunar.

3.1 Fiyatlandırma

be’deki içeriklerin fiyatları Eğitmen Şartlarının ve Promosyon Politikamızın şartlarına dayalı olarak belirlenir. Bazı durumlarda, be web sitesinde sunulan içerik fiyatı, mobil platform sağlayıcısının fiyatlandırma sistemleri ile satış ve promosyon uygulamalarına ilişkin politikaları nedeniyle mobil veya TV uygulamalarımızda sunulan fiyatla bire bir aynı olmayabilir.

İçeriklerimiz için zaman zaman promosyonlar ve indirimler sunarız ve belirli içerikler, sadece belirli bir süre indirimli fiyatlardan sunulur. İçeriğin geçerli fiyatı, içerik satın almayı tamamladığınızda (ödeme anında) geçerli olan fiyattır. Hesabınızda oturum açtığınızda belirli bir içerik için sunulan fiyat, kayıtlı olmayan veya oturum açmamış olan kullanıcılara sunulan fiyattan farklı olabilir çünkü bazı promosyonlarımız yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir.

Hesabınızda oturum açtıysanız gördüğünüz listelenen para birimi, hesabınızı oluşturduğunuz andaki konumunuza bağlıdır. Hesabınızda oturum açmadıysanız fiyat para birimi, bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Kullanıcıların fiyatları diğer para birimlerinde görmelerine olanak sağlamayız.

Tüketici satışları için kullanım ve satış vergisi, mal ve hizmet vergisi veya katma değer vergisi uygulanan bir ülkede bulunan bir öğrenciyseniz bu vergiyi tahsil edip ilgili vergi makamlarına iletmekten sorumluyuz. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak, gördüğünüz fiyat bu tür vergileri içerebilir veya ödeme aşamasında vergi eklenebilir.

3.2 Ödemeler

Satın aldığınız içeriklerin ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini (Paratika, Stripe, otomatik ödeme veya mobil cüzdan gibi) işlememize yetki verirsiniz. be, size ülkenizdeki en uygun ödeme yöntemlerini sunmak ve ödeme bilgilerinizi güvende tutmak için ödeme hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışır. Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yöntemlerinizi güncelleyebiliriz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atın.

Satın alma işlemi gerçekleştirirken geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Ödeme yönteminiz başarısız olursa ve kaydolduğunuz içeriğe erişmeye devam ederseniz bizden bildirim aldıktan sonra otuz (30) gün içinde ilgili ücretleri bize ödemeyi kabul edersiniz. Yeterli ödeme almadığımız içeriklere erişimi engelleme hakkını saklı tutarız.

3.3 Geri Ödemeler ve Geri Ödeme Kredileri

Satın aldığınız içerik beklentilerinizi karşılamıyorsa içeriği satın aldıktan sonra 30 gün içinde be’nin hesabınıza geri ödeme yapmasını talep edebilirsiniz. Bu geri ödeme seçeneği, aşağıdaki Bölüm 8.4’te açıklanan Abonelik Planı satın alımları için geçerli değildir. Ödeme hizmeti sağlayıcılarımızın kapasitelerine, içeriğinizi satın almış olduğunuz platforma (web sitesi, mobil veya TV uygulaması) veya diğer faktörlere göre kendi takdirimize bağlı olarak, geri ödemenizi geri ödeme kredisi şeklinde ya da orijinal ödeme yönteminize geri ödeme yaparak gerçekleştirme hakkını saklı tutarız. 30 günlük garanti süresi dolduktan sonra talepte bulunmanız halinde size herhangi bir geri ödeme sağlanmaz. Ancak daha önceden satın almış olduğunuz içerik yasal gerekçelerle veya politika gereği devre dışı kalmışsa 30 gün sınırlamasından sonra da geri ödeme alma hakkınız olur. be ayrıca şüphelenilen ya da doğrulanan hesap dolandırıcılığı durumlarında da 30 gün sınırlamasından sonra öğrencilere geri ödeme yapma hakkını saklı tutar.

Geri ödeme talebinde bulunmak için buradaki adımları izleyin. Eğitmen Şartlarında açıklandığı üzere eğitmenler, öğrencilerin geri ödeme alma hakkı olduğunu kabul eder.

Hesabınıza geri ödeme kredisi vermeye karar vermemiz halinde bu krediler, web sitemizde bir sonraki içerik satın alımınıza otomatik olarak uygulanır ancak mobil veya TV uygulamalarımızdaki satın almalarda kullanılamaz. Geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece her durumda, geri ödeme kredileri belirli bir süre içinde kullanılmadığında geçerliliğini yitirir ve nakit değeri bulunmaz.

Kendi takdir yetkimize bağlı olarak geri ödeme politikamızı suistimal ettiğinizi düşünürsek (geri ödeme almak istediğiniz içeriğin büyük bir kısmını kullanmış olmanız veya daha önce bir içerik için geri ödeme almış olmanız gibi) geri ödeme talebinizi reddetme, sizi gelecekteki diğer geri ödemelerden kısıtlama, hesabınızı bloke etme ve/veya gelecekteki tüm Hizmet kullanımlarınızı sınırlandırma hakkını saklı tutarız. Bu Şartları veya İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi ihlal etmeniz nedeniyle hesabınızı bloke etmemiz veya içeriğe erişiminizi engellememiz halinde hiçbir geri ödeme almaya hak kazanamazsınız. Geri ödeme politikamız hakkında ek bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

3.4 Hediye ve Promosyon Kodları

be veya iş ortaklarımız öğrencilere hediye ve promosyon kodları sunabilir. Belirli kodlar, kodlarınızla birlikte sağlanan şartlara tabi olarak, be hesabınıza uygulanan hediye veya promosyon krediler olarak alınabilir ve ardından, platformumuzda uygun içerikleri satın almak için kullanılabilir. Bazı kodlar ise yalnızca doğrudan belirli içerikler için kullanılabilir. Hediye veya promosyon kredileri mobil veya TV uygulamalarımızdaki satın alımlar için kullanılamaz.

Bu kodlar ve krediler ile bunlarla bağlantılı her türlü promosyon değeri, be hesabınızda belirtilen süre içinde kullanılmaması halinde geçerliliğini yitirebilir. be tarafından sunulan hediye ve promosyon kodları, kodlarınızla birlikte sağlanan şartlarda aksi belirtilmediği veya geçerli yasalarca aksi zorunlu kılınmadığı müddetçe nakde çevrilemez. Bir iş ortağı tarafından sunulan hediye ve promosyon kodları ilgili iş ortağının geri ödeme politikalarına tabidir. Birden fazla kayıtlı kredi tutarınız varsa satın alımınızda hangi kredilerin uygulanacağına be karar verebilir. Daha ayrıntılı bilgi için Destek Sayfamıza ve kodlarınızla birlikte sağlanan şartlara başvurun.

 1. İçerik ve Davranış Kuralları

Be’yi yalnızca yasal amaçlar için kullanabilirsiniz. Platformumuzda yayımladığınız tüm içeriklerden siz sorumlusunuz. Yorumlar, sorular, gönderiler, kurslar ve yüklediğiniz diğer içerikler, her zaman İtimat ve Güvenlik Yönergelerimize ve kanunlara uygun olmalıdır ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duymalısınız. Tekrarlanan ya da büyük suçlar olması halinde hesabınızı bloke edebiliriz. Platformumuzda birinin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız bize bildirin.

Yasal olmayan amaçlar için Hizmetlere erişemez, Hizmetleri kullanamaz veya bir hesap oluşturamazsınız. Hizmetleri kullanımınız ve platformumuzdaki davranışlarınız yerel veya ulusal yasalara ya da ülkenizdeki düzenlemelere uygun olmalıdır. Sizin için geçerli olan bu tür yasalar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara uyumluluğu sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

Öğrenciyseniz Hizmetler, kaydolduğunuz kursların veya diğer içeriklerin eğitmenlerine soru sormanıza ve içeriklerle ilgili yorumlar yayımlamanıza olanak sağlar. Belirli içeriklerde eğitmen sizi “ev ödevi” veya test şeklinde içerik göndermeye davet edebilir. Size ait olmayan hiçbir şey yayımlamayın veya göndermeyin.

Eğitmenseniz platformda yayımlanması için içerik gönderebilir, ayrıca kursunuza veya diğer içeriklerinize kaydolan öğrencilerle iletişim kurabilirsiniz. Her iki durumda da kanunlara uymalı ve diğerlerinin haklarına saygı göstermelisiniz; ülkenizdeki geçerli yerel veya ulusal kanun ya da düzenlemeleri ihlal eden hiçbir kurs, soru, yanıt, yorum veya başka içerik yayımlayamazsınız. Platform ve Hizmetler aracılığıyla yayımladığınız her türlü kurs ve içerikten veya aldığınız eylemden ve bunların sonuçlarından yalnızca siz sorumlusunuz. be’de yayımlanmak üzere içerik göndermeden önce Eğitmen Şartları’nda belirtilen tüm telif hakkı sınırlamalarını anladığınızdan emin olun.

Kursunuzun ya da içeriğinizin kanunları veya başkalarının haklarını ihlal ettiğinin bize bildirilmesi (örneğin başkalarının fikri mülkiyet veya görüntü haklarını ihlal ettiği veya yasa dışı bir faaliyetle ilgili olduğu belirlenirse) içeriğinizin veya davranışınızın İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi ihlal ettiğini öğrenmemiz veya içeriğinizin ya da davranışlarınızın yasa dışı, uygunsuz veya kabul edilemez olduğuna kanaat getirmemiz (örneğin başka birinin kılığına girmeniz) halinde içeriğinizi platformumuzdan kaldırabiliriz. be, telif hakkı kanunlarına uyar. Daha fazla bilgi için Fikri Mülkiyet Politikamıza göz atın.

be, bu Şartları ve İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi uygularken kendi takdir yetkisini kullanır. Bu Şartların herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, ödeme tarihi gelen ücretleri ödememeniz, hileli geri ödeme taleplerinde bulunmanız, emniyet veya devlet birimlerinin talepte bulunması, hesabınızda uzun süre hareketsizlik olması, beklenmedik teknik sorun veya problemler olması, dolandırıcılıkla veya yasa dışı faaliyetlerle uğraştığınızdan şüphelenmemiz veya kendi takdir yetkimize dayalı olarak başka herhangi bir neden oluşması dahil herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak dilediğimiz zaman, bildirimde bulunarak veya bulunmadan platformu ve Hizmetlerimizi kullanma izninizi sınırlandırabilir veya sonlandırabilir ya da hesabınızı bloke edebiliriz. Bu tür bir sonlandırmadan sonra hesabınızı ve içeriklerinizi silebilir ve ileride platformlarımıza erişmenizi ve Hizmetlerimizi kullanmanızı engelleyebiliriz. Hesabınız sonlandırıldığında veya askıya alındığında içerikleriniz platformlarımızda bulunmaya devam edebilir. Hesabınızın sonlandırılması, içeriğinizin kaldırılması veya platformlarımıza ve hizmetlerimize erişiminizin engellenmesi halinde size veya başka herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz.

Bir kullanıcı telif hakkı ya da ticari marka haklarınızı ihlal eden bir içerik yayımlamışsa lütfen bize bildirin. Eğitmen Şartlarımız eğitmenlerimizin kanuna uymasını ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı göstermesini zorunlu kılar. Bize bir telif hakkı ya da ticari marka ihlali iddiasında bulunmayla ilgili daha fazla bilgi için Fikri Mülkiyet Politikamıza bakın.

 1. be’nin Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları

Kurslarınız dahil olmak üzere, platformumuza aktardığınız içeriğin mülkiyeti sizde kalır. Reklam veya başka web siteleri aracılığıyla tanıtımını yapmak dahil olmak üzere içeriğinizi herhangi bir medya aracılığıyla herhangi biriyle paylaşmamıza izin verilir.

Bir öğrenci veya eğitmen olarak yayımladığınız içerik (kurslar dahil) size ait olmaya devam eder. Kurs veya başka içerikler yayımlayarak be’nin bunu yeniden kullanmasına ve paylaşmasına izin verirsiniz ancak içeriğinize ilişkin olarak sahip olabileceğiniz hiçbir mülkiyet hakkını kaybetmezsiniz. Eğitmenseniz Eğitmen Şartları’nda açıklanan içerik lisansı verme şartlarını anladığınızdan emin olun.

İçerik, görüş, soru ve yorum yayımladığınızda ve bize yeni özellikler veya iyileştirmelerle ilgili fikir ve öneriler gönderdiğinizde be’nin bu içeriği kullanmasına ve dilediği kişiyle paylaşmasına, herhangi bir platformda ve herhangi bir ortamda dağıtmasına ve tanıtmasına ve uygun gördüğümüz şekilde üzerinde değişiklikler veya düzenlemeler yapmasına yetki verirsiniz.

Hukuk diliyle ifade etmek gerekirse platformlarda ya da platformlar aracılığıyla içerik gönderdiğinizde veya yayımladığınızda bize içeriğinizi (adınız ve görüntünüz dahil) her türlü ortam veya dağıtım yöntemiyle (şu anda mevcut olan ya da ileride geliştirilecek olan) kullanmak, kopyalamak, çoğaltmak, işlemek, uyarlamak, değiştirmek, yayımlamak, iletmek, görüntülemek ve dağıtmak üzere tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans (alt lisans verme hakkıyla birlikte) verirsiniz. Buna içeriğinizi be ile başka ortamda sendikasyon, içerik yayma, dağıtma ya da yayımlama konusunda ortaklığı bulunan başka şirketlere, kuruluşlara veya bireylere sunmak ve ayrıca içeriğinizi pazarlama amaçlarıyla kullanmak da dahildir. Ayrıca geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, tüm bu kullanımlar için geçerli olan her türlü gizlilik ve reklam hakkından veya benzer özellikteki diğer haklardan da feragat edersiniz. Gönderdiğiniz her türlü içeriği kullanmamıza yetki vermek için gereken tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Ayrıca, size hiçbir ücret ödenmeden içeriğinizin bu şekilde her türlü kullanımını kabul edersiniz.

 1. be’yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma

be’yi herkes içerik oluşturmak ve yayımlamak için kullanabilir. Eğitmenlerin ve öğrencilerin öğrenme ve öğretme amacıyla etkileşim kurmasına olanak sağlarız. İnsanların içerik paylaşıp etkileşimde bulunabildiği diğer platformlarda olduğu gibi bazı aksaklıklar olabilir. be’yi kullanma riski size aittir.

Platform modelimiz gereği içerikleri, yasal sorunlar olup olmadığını kontrol etmek için gözden geçirmeyiz veya düzenlemeyiz. Buna ek olarak, içeriğin hukuki açıdan uygunluğunu belirleyecek konumda değiliz. Platformda sunulan içeriklere ilişkin olarak hiçbir editör düzenlemesi yapmayız, bu nedenle içeriklerin herhangi bir şekilde güvenilir, geçerli, doğru veya gerçek olduğuna dair garanti vermeyiz. İçeriğe erişim sağladığınızda eğitmen tarafından sunulan bilgilere güvenmenin riski size aittir.

Hizmetleri kullanarak rahatsız edici, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz içeriklere maruz kalabilirsiniz. Geçerli kanunların izin verdiği ölçüde be, sizi bu tür içeriklerden uzak tutma konusunda hiçbir sorumluluğa ve bir kursa veya diğer içeriklere erişmeniz veya kaydolmanız konusunda hiçbir yükümlülüğe sahip değildir. Bu; sağlık, zindelik ve fiziksel egzersizle ilgili her türlü içerik için de geçerlidir. Bu tür içeriklerin zorlayıcı özelliği gereği mevcut olan risk ve tehlikeleri kabul edersiniz ve söz konusu içeriklere erişim sağlayarak hastalık, bedensel yaralanma, engellilik veya ölüm dahil olmak üzere bu riskleri üstlenmeyi gönüllü olarak seçersiniz. Bir içeriğe erişim sağlamadan önce, erişim sağladığınızda ve sonrasında yaptığınız seçimlerin tüm sorumluluğu size aittir.

Bir öğrenci veya eğitmenle doğrudan etkileşime girdiğinizde paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Eğitmenlerin öğrencilerden talep edebileceği bilgi türlerini sınırlandırmış olmamıza rağmen öğrenci ve eğitmenlerin platformdaki diğer kullanıcılardan aldıkları bilgilerle ne yaptıklarını kontrol etmiyoruz. Kendi güvenliğiniz için e-postanızı ya da hakkınızdaki diğer kişisel bilgileri paylaşmamalısınız.

Be’kadrosunda görevli eğitmenler haricinde eğitmenleri biz işe almıyor veya istihdam etmiyoruz ya da eğitmenlerle öğrenciler arasında gerçekleşen hiçbir etkileşimden biz sorumlu değiliz. Eğitmenlerin veya öğrencilerin davranışlarından ya da bunlarla bağlantılı olarak doğabilecek hiçbir türde anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan sorumlu değiliz.

Hizmetlerimizi kullandığınızda bize ait olmayan ya da bizim kontrol etmediğimiz başka web sitelerine bağlantılar bulacaksınız. Hakkınızda bilgi toplamaları dahil olmak üzere bu üçüncü taraf sitelerin içeriklerinden ya da başka yönlerinden biz sorumlu olmayız. Ayrıca, koşul ve şartlar ile gizlilik politikalarını da okumalısınız.

 1. be’nin Hakları

Web sitesi, mevcut veya gelecekteki uygulamalar ve hizmetler ve logolarımız, API, kodlar ve çalışanlarımız tarafından geliştirilen içerikler gibi şeyler dahil olmak üzere be platformu ve Hizmetler bize aittir. Bunları kurcalayamaz veya izinsiz olarak kullanamazsınız.

Web sitemiz, mevcut ve gelecekteki uygulamalarımız, API’larımız, veritabanlarımız ve çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın Hizmetler aracılığıyla gönderdikleri veya sundukları içerikler dahil olmak üzere (ancak eğitmenler ve öğrenciler tarafından sağlanan içerikler hariç) be platformu ve Hizmetlere ilişkin her türlü hak ve menfaat, be ve lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır. Platformumuz ve hizmetlerimiz; telif hakkı, ticari marka ve hem Amerika Birleşik Devletleri’nin hem de diğer yabancı ülkelerin diğer kanunlarıyla korunmaktadır. Hiçbir şey, size be adını veya herhangi bir be ticari markasını, logosunu, etki alanı adını ve diğer ayırt edici marka özelliklerini kullanma hakkını vermez. be veya Hizmetler aracılığıyla sağlayabileceğiniz her türlü geribildirim, görüş veya öneri tamamen gönüllük esasına dayalıdır ve bu tür geribildirim, görüş veya önerileri uygun gördüğümüz şekilde ve size karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmaksızın kullanmakta serbest oluruz.

be platformuna ve Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden hiçbirini yapamazsınız:

 • platformun herkese açık olmayan alanlarına (içerik depolama dahil), be’nin bilgisayar sistemlerine veya be hizmet sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişme, bunları kurcalama veya kullanma.
 • platformun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, tarama veya test etme.
 • be platformu veya Hizmetleri kopyalama, değiştirme, türev eserlerini oluşturma, bunlar üzerinde ters mühendislik, ters montaj uygulama ya da başka bir şekilde herhangi bir kaynak kodunu ya da içeriği keşfetmeye çalışma.
 • web sitemiz, mobil uygulamalarımız veya API aracılığıyla (ve yalnızca API koşul ve şartları uyarınca) sunulan mevcut arama işlevlerimiz haricinde başka bir yöntemle (otomatik veya başka bir şekilde) platformumuza erişme ya da platformumuzu arama veya erişmeye ya da aramaya çalışma. Hizmetlere erişmek için kopyalama veya örümcek yöntemi, robot veya herhangi bir türde başka otomatik yöntem kullanamazsınız.
 • Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştirilmiş, yanıltıcı veya sahte kaynak tanımlayıcı bilgi göndermek (örneğin, kendini be gibi göstererek e-posta iletişimleri gönderme) içim kullanma veya platformlarımıza veya hizmetlerimize virüs gönderme, aşırı yüklenme, aşırı gönderim yapma, istenmeyen posta gönderme veya e-posta bombardımanına tutma veya Hizmetlerde gereksiz yük oluşturacak veya Hizmetlere müdahale edecek başka herhangi bir yöntem dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcının, sunucunun veya ağın erişimini engelleme veya bozma (ya da bunları yapmaya çalışma).
 1. Abonelik Şartları

Bu bölüm, öğrenci olarak abonelik üzerinden sunulan koleksiyonlarımızı kullanımınız için geçerli olan ek şartları (“Abonelik Planları”) kapsar. Abonelik Planı kullandığınızda bu bölümdeki ek şartları kabul etmiş olursunuz.

8.1 Abonelik Planı

Abonelik Planına kayıtlı olduğunuz süre boyunca Hizmetler aracılığıyla bu Abonelik Planına dahil olan içeriklere erişmek ve bunları görüntülemek için bizden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans alırsınız. Ömür boyu erişim lisansı verilmesi haricinde, yukarıdaki “İçeriğe Kaydolma ve Ömür Boyu Erişim” bölümünde yer alan koşullar, Abonelik Planları aracılığıyla yapılan kayıtlar için geçerlidir.

Satın aldığınız veya yenilediğiniz abonelik, Abonelik Planına erişiminizin kapsamını, özelliklerini ve ücretini belirler. Aboneliğinizi başkasına devir veya temlik edemez veya başkalarıyla paylaşamazsınız.

Abonelik Planlarımız kapsamındaki içerikleri kullanma lisansını, dilediğimiz zaman tamamen kendi takdirimize bağlı olarak (örneğin içeriği artık bir Abonelik Planı üzerinden sunma hakkımız yoksa) iptal etme hakkını saklı tutarız. İptal hakkımızla ilgili ek bilgiler “İçeriğe Kaydolma ve Ömür Boyu Erişim” bölümünde yer almaktadır.

8.2 Hesap Yönetimi

Aboneliğinizi, Destek Sayfamızda belirtilen adımları uygulayarak iptal edebilirsiniz. Abonelik Planına kaydınızı iptal etmeniz durumunda bu Abonelik Planına erişiminiz fatura döneminizin son gününde otomatik olarak sona erer. İptal durumunda, geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece aboneliğiniz için halihazırda ödenmiş olan ücretlerin iadesini veya kredi olarak geri ödemesini alma hakkınız bulunmaz. Açıklık getirmek gerekirse bir aboneliğin iptal edilmesi be hesabınızı sonlandırmaz.

8.3 Ücretsiz Denemeler ve Aboneliklerin Yenilenmesi

Aboneliğiniz ücretsiz denemeyle başlayabilir. Aboneliğinizin ücretsiz deneme süresi kayıt sırasında belirlenir. be, ücretsiz denemeye uygunluk durumunu tümüyle kendi takdirine bağlı olarak belirler ve uygunluğu veya süreyi sınırlayabilir. Uygun olmadığınızı tespit etmemiz durumunda ücretsiz denemeyi sonlandırma ve aboneliğinizi askıya alma hakkımızı saklı tutarız.

Ücretsiz deneme süresinin sonunda bir sonraki faturalandırma döneminiz için sizden abonelik ücreti alınır. Ücretsiz deneme süresi sona ermeden önce aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece aboneliğiniz, abonelik ayarlarınıza göre (ör. aylık veya yıllık) otomatik olarak yenilenir. Ücretsiz deneme sürenizin tarihlerini ve geçerli ücretleri görüntüleme hakkında daha fazla bilgi profil sayfanızı ziaret edin.

8.4 Ödemeler ve Faturalandırma

Abonelik ücreti, satın alma işleminiz sırasında listelenecektir. Aboneliğiniz için geçerli ücretleri ve tarihleri nerede bulacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Destek Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca abonelik ücretinize, yukarıdaki “Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler” bölümünde de açıklandığı gibi vergi eklememiz gerekebilir. Geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece ödemeler iade edilmez ve kısmen kullanılmış dönemler için geri ödeme veya kredi imkanı sunulmaz. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak geri ödeme almak için uygun olabilirsiniz. Ek bilgiler için Abonelik Planları İçin Geri Ödeme Politikası sayfamıza göz atın.

Abonelik Planına kaydolmak için bir ödeme yöntemi sağlamalısınız. Bir Abonelik Planına kaydolarak ve ödeme sırasında fatura bilgilerinizi vererek bize ve ödeme hizmeti sağlayıcılarımıza, kayıtlarımızda bulunan ödeme yönteminizi kullanarak söz konusu zamanda geçerli olan ücretler için ödemeleri işleme alma hakkı vermiş olursunuz. Her abonelik döneminin sonunda aboneliğinizi aynı süre boyunca otomatik olarak yeniler ve söz konusu zamanda geçerli olan ücretlerin ödenmesi için ödeme yönteminizi işleme alırız.

Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yönteminizi güncellememiz durumunda (yukarıdaki “Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler” bölümünde açıklandığı gibi) bize, güncel ödeme yönteminizden söz konusu zamanda geçerli olan ücretleri tahsil etmeyi sürdürme yetkisi verirsiniz.

Kaydettiğimiz ödeme yönteminiz aracılığıyla ödemeyi işleme alamamamız veya ödeme yönteminizden yapılan ödemelere itiraz ederek geri ödeme talebinde bulunmanız ve geri ödeme almanız durumunda aboneliğinizi askıya alabilir veya sonlandırabiliriz.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Abonelik Planlarımızı değiştirme veya Hizmetlerimizin fiyatlarında ayarlamalar yapma hakkını saklı tutarız. Aboneliğinizde yapılan değişiklikler veya fiyat değişiklikleri, geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece size bildirimde bulunulduktan sonra yürürlüğe girer.

8.5 Abonelik Sorumluluk Reddi Beyanları

Abonelik Planları kapsamında yer alan belirli bir içeriğin kullanılabilirliği veya Abonelik Planlarındaki minimum içerik miktarı konusunda hiçbir garanti vermeyiz. Gelecekte dilediğimiz bir zamanda tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Abonelik Planlarına ek özellikler sunma veya sunmaktan vazgeçme ya da Abonelik Planlarını başka şekilde değiştirme veya sonlandırma hakkımızı saklı tutarız. Bu sorumluluk reddi beyanları, aşağıdaki “Sorumluluk Reddi Beyanları” bölümünde belirtilenenlere ek niteliğindedir.

 1. Çeşitli Yasal Şartlar

Bu Şartlar, diğer tüm sözleşmeler gibidir; bizi olabilecek sayısız şeye karşı koruyan ve sizinle bizim aramızdaki hukuki ilişkiyi açıklayan sıkıcı ancak önemli yasal şartları içerir.

9.1 Bağlayıcı Sözleşme

Hizmetlere kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak be ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmayı kabul edersiniz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız hiçbir Hizmetimize kaydolmayın, erişmeyin veya hiçbir Hizmetimizi kullanmayın.

Bir şirket, kuruluş, hükümet veya başka bir tüzel kişilik adına bu Şartları kabul eden ve Hizmetleri kullanan bir eğitmenseniz bu konuda yetkiniz olduğunu beyan ve garanti edersiniz.

Bu Şartların Türkçe dışındaki bir dildeki herhangi bir sürümü kolaylık sağlamak için sağlanmış olup, anlaşmazlık halinde Türkçe dilindeki sürümün geçerli olduğunu kabul eder ve onaylarsınız.

Bu Şartlar (bu Şartlar ile bağlantılı tüm sözleşme ve politikalar dahil) sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder (bir eğitmenseniz şunları da içerir: Eğitmen Şartları ve Promosyon Politikası).

Bu Şartların herhangi bir bölümünün ilgili kanunlar tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda söz konusu hüküm, orijinal hükmün amacına en yakın geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilmiş olarak kabul edilecek ve bu Şartların geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Bir durumda haklarımızı kullanmakta geciksek ya da bir hakkımızı kullanmasak bile bu durum, bu Şartlar kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Aşağıdaki bölümler, bu Şartlar sona erdikten veya feshedildikten sonra da geçerli kalmaya devam edecektir: Bölüm 2 (İçeriğe Kaydolma ve Ömür Boyu Erişim), 5 (be’nin Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları), 6 (be’yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma), 7 (be’nin Hakları), 8.5 (Abonelik Sorumluluk Reddi Beyanları), 9 (Çeşitli Yasal Şartlar) ve 10 (Anlaşmazlıkların Çözümü).

9.2 Sorumluluk Reddi Beyanları

Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir. Eğitmenlerden biri içeriğinde yanıltıcı beyanlarda bulunuyor olabilir. Ayrıca güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumların hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul edersiniz. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse Hizmetler ve içerikleri “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu şekilde” sunulmaktadır. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin veya içeriklerinin uygunluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği, dakikliği, güvenliği, hatasızlığı veya doğruluğu konusunda hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyor ve ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, hak sahipliği ve ihlal yasağına ilişkin zımni garantiler de dahil olmak üzere (sarih veya zımni) her türlü garanti ve koşulu açıkça reddediyoruz. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin kullanımından belirli sonuçlar elde edeceğiniz konusunda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmetleri (her türlü içerik dahil) kullanım riski tamamen size aittir. Bazı yargı bölgeleri, zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıda hariç tutulanlardan bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. be veya iştirakleri, tedarikçileri, iş ortakları veya temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır.

Bir savaş, düşmanlık ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi makul kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu olmayız.

9.3 Sorumluluğun Sınırlandırılması

Örneğin; sağlık ve sağlıklı yaşam içeriğine (ör. yoga) erişmeniz ve yaralanmanız durumunda olduğu gibi, Hizmetleri kullanmanın doğasında bulunan bazı riskler mevcuttur. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse kanunların izin verdiği ölçüde biz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) söz konusu hasarların oluşabileceği konusunda önceden bilgilendirilmiş olsak dahi sözleşme, garanti, haksız fiil, ürün sorumluluğu nedeniyle veya başka bir şekilde ortaya çıkan hiçbir dolaylı, arızi, cezai ya da netice kabilinden doğan hasarlardan (veri, gelir, kâr veya iş fırsatı kaybı veya bedensel yaralanma ya da ölüm dahil) sorumlu olmayız. Herhangi bir koşulda size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumluluğumuz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimizden her birinin sorumluluğu) yüz dolar (100 TL) veya talebinize yol açan olay gerçekleşmeden önceki on iki (12) ay içinde bize ödemiş olduğunuz tutar (hangisi daha yüksekse) ile sınırlıdır. Bazı yargı bölgeleri, netice kabilinden doğan veya arızi hasarlara ilişkin sorumluluğun sınırlandırılmasına veya hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıdakilerin bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

9.4 Tazmin Etme

Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. be’yi ve grup şirketlerimizi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini (a) yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden, (b) Hizmetleri kullanmanızdan, (c) bu Şartları ihlal etmenizden veya (d) bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul edersiniz. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Şartlar ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

9.5 Geçerli Kanun ve Yargı Yetkisi

İşbu Şartlarda geçen “be” ifadesiyle sözleşme imzaladığınız be kuruluşu kastedilmektedir. Öğrenciyseniz sözleşme imzaladığınız kuruluş ve tabi olunan kanun genellikle konumunuza göre belirlenir. Türkiye Cumhuriyeti sınırlanı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına bağlı olarak be’ye karşı sorumlu olursunuz. Türkiye sınırları dışında bulunduğunuz ükenin yasalarına göre be’ye karşı sorumlu olursunuz. Be’belirli ülkelerde temsilcilik ve yasal ve tüzel kişilik kurmamışsa tüm dünyada Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre sorumlu olur. Türkiye cumhuriyeti dışındaki yargı yetkisi İstanbul tahkim merkezindedir.

9.6 Hukuk Davaları ve Bildirimler

Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz. Bu kısıtlamanın kanun tarafından empoze edilemediği durumlar hariç tutulur.

Bu Şartlar kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile ya da e-posta ile (bizim tarafımızdan hesabınızla ilişkili e-posta hesabına ya da sizin tarafınızdan destek@bepilatesyoga.com adresine) gönderilecektir.

9.7 Aramızdaki İlişki

Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

9.8 Devir ve Temlik Edilemezlik

Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) devir veya temlik edemezsiniz. Örneğin, bir şirket çalışanı olarak bir hesaba kaydolduysanız hesabınız başka bir çalışana devredilemez. Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile bu Şartlar kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.

9.9 Yaptırımlar ve İhracat Yasaları

Kişi olarak veya Hizmetleri adına kullandığınız kuruluşun temsilcisi olarak geçerli Türk ticari yaptırımlarına veya ambargolarına tabi bir ülkede bulunmadığınızı veya bu ülkelerde ikamet etmediğinizi garanti edersiniz. Ayrıca TC devleti tarafından özel kategoride belirlenmiş uyruklar veya yasaklı taraflar listesinde yer alan bir kişi veya kuruluş olmadığınızı da garanti edersiniz.

be ile aranızdaki herhangi bir sözleşmenin süresi içinde bu tür kısıtlamalara tabi olmanız durumunda bize 24 saat içinde bildirimde bulunmalısınız. Size yönelik ilerideki tüm yükümlülükleri, size karşı başka hiçbir yükümlülük üstlenmeksizin (ancak be’ye karşı yerine getirilmemiş yükümlülüklerinize halel getirmeksizin) derhal feshetme hakkına sahibiz.

TC’nin ya da ilgili diğer ülkelerin ihracat denetimlerine ve ticari yaptırımlarına yönelik yasaları, kuralları ve düzenlemeleri ihlal edecek şekilde Hizmetlerin veya ilgili teknik bilgilerin ya da malzemelerin herhangi bir kısmına, doğrudan veya dolaylı olarak erişemez, kullanamaz, ihraç edemez, yeniden ihraç edemez, yönlendiremez, aktaramaz veya ifşa edemezsiniz. İhracatı bu tür yasalar kapsamında özel olarak denetlenen hiçbir içerik veya teknolojiyi (şifreleme bilgileri dahil) yüklememeyi kabul edersiniz.

 1. Anlaşmazlıkların Çözümü

Bir anlaşmazlık olması halinde Destek Ekibimiz sorunu çözmeye memnuniyetle yardımcı olur. Bu işe yaramazsa ve Türkiye Cumhuriyeti dışında yaşıyorsanız talebinizi bağlayıcı tahkime götürmek yer alır; bu talebi başka bir mahkemeye götüremez veya aleyhimizdeki bireysel olmayan toplu davalara katılamazsınız.

Bu Anlaşmazlıkların Çözümü başlıklı bölüm, TC sınırları dışarısında yaşıyorsanız geçerlidir. Çoğu anlaşmazlık çözümlenebilir; resmi bir hukuk davası açmadan önce lütfen Destek Ekibimiz ile iletişime geçmeyi deneyin.

10.1 Basit Tazminat Talepleri

Bu tür mahkemelere başvurmaya uygun bir konu olması kaydıyla herhangi birimiz (a) Istanbul Mahkemeleri, veya (b) Istanbul Tahkim merkezine dava açabiliriz.

10.2 Tahkime Gitme

Aramızdaki anlaşmazlığı dostane yollarla çözümleyemezsek siz ve be, bu Şartlara (veya diğer yasal şartlarımıza) ilişkin her türlü talebi, talep türünden veya hukuk teorisinden bağımsız olarak nihai ve bağlayıcı tahkim aracılığıyla çözmeyi kabul edersiniz. Herhangi birimiz tahkime götürülmesi gereken bir iddiayı mahkemeye taşır ve diğer taraf tahkimi kabul etmezse diğer taraf bir mahkemeden her ikimizi tahkime gitmeye zorlamasını talep edebilir (zorunlu tahkim). Ayrıca herhangi birimiz, bir mahkemeden bir tahkim süreci devam ederken mahkeme işlemlerini durdurmasını da talep edebilir.

10.3 Tahkim Süreci

10.000 ABD dolarından daha az bir talep içeren her türlü anlaşmazlık, münhasıran bağlayıcı, mevcut bulunmaya dayalı olmayan tahkim aracılığıyla çözümlenmelidir. Tahkimi seçen bir taraf, Istanbul Tahkim Merkazi, ITM) bir tahkim talebi göndererek işlemleri başlatmalıdır. Tahkim işlemleri ITM Ticari Tahkim Kuralları, Tüketici Uygun Süreç Protokolü ve Tüketicilerle İlgili Anlaşmazlıkların Çözümlenmesi için Ek Prosedürlere tabi olacaktır. Siz ve biz, ilgili süreçlerde aşağıdaki kuralların geçerli olacağını kabul ederiz: (a) tahkim telefonla, online olarak veya sadece yazılı iletimlere dayalı olarak (telafi talep eden tarafın seçimiyle) gerçekleştirilecektir, (b) tahkimde taraflar ya da şahitler mevcut bulunmamalıdır (siz ve biz aksi yönde anlaşmadığımız sürece) ve (c) hakemin verdiği kararla ilgili her türlü hüküm, yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemede girilebilir. 10.000 ABD dolarından daha fazla talep içeren anlaşmazlıklar ITM’nın tahkimin şahsen yapılıp yapılmayacağına dair kurallarına göre çözümlenmelidir.

10.4 Toplu Dava Yasağı

Her ikimiz, diğer tarafa karşı yalnızca bireysel olarak dava açabileceğimizi kabul ederiz. Bu, şu anlama gelir: (a) hiçbirimiz bir toplu davada, birleştirilmiş davada veya temsili davada bir davacı veya toplu dava üyesi olarak bir talepte bulunamayız; (b) bir hakem, birden fazla kişinin taleplerini tek bir davada toplayamaz (veya hiçbir birleştirilmiş, toplu ya da temsili davaya başkanlık edemez) ve (c) bir kişinin davasında bir hakemin verdiği karar yalnızca bu kişiyi etkileyebilir, diğer kullanıcıları etkilemez ve başka kullanıcıların anlaşmazlıklarına karar vermek için kullanılamaz. Bir mahkeme “Toplu dava yasağı” maddesinin uygulanabilir veya geçerli olmadığına karar verirse bu durumda bu “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölüm, geçersiz ve hükümsüz kalır ancak Şartların geri kalanı geçerli olmaya devam eder.

10.5 Değişiklikler

Aşağıdaki “Bu Şartları Güncelleme” başlıklı bölümden bağımsız olarak be, bu “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümü bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarihten sonra değiştirirse söz konusu değişiklikleri reddettiğinize dair Hesabınızla ilişkili e-posta adresinden destek@bepilatesyoga.com adresine e-postayla yukarıdaki “son güncelleme” kısmında belirtildiği şekilde söz konusu değişiklik yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde yazılı bildirim sunarak söz konusu değişikliği reddedebilirsiniz. Bildirimin geçerli olması için tam adınızı içermesi ve “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümdeki değişiklikleri reddetme isteğinizin açıkça belirtilmesi gerekir. Değişiklikleri reddederek be ile aranızdaki tüm anlaşmazlıkları bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarih itibarıyla geçerli olan “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümdeki hükümlere göre tahkime götüreceğinizi kabul edersiniz.

 1. Bu Şartların Güncellenmesi

Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve be, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

 1. Bizimle İletişime Geçme

Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu Destek Ekibimiz ile iletişim kurmaktır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.

Bizimle birlikte öğrendiğiniz ve öğrettiğiniz için teşekkürler!