Reformer Pilates Neden Etkili?

Reformer pilates egzersizlerinin etkileri saymakla bitmez. Ama birçok egzersiz katılımcısının tercih sebebi olmasında belirleyici başlıca sebepleri paylaşmak isteriz.

Reformer Pilates Gelişimi Derindeki Kaslardan Başlar

Reformer Pilates egzersizleri pilates egzersiz sisteminin temel prensiplerini ele alarak, özellikle omurga ve karın bölgesinin olduğu vücudun core bölgesini hedef alır. Neredeyse tüm hareketlerde bu bölgeler aktif olurken hareketler özellikle derindeki kasları aktive eder. Bu sayede diğer egzersizlerde olduğu gibi sadece yüzeysel kasları çalıştıran hareketler yapılmaz. Gelişim derinden başlar ve kalıcı olur.

Reformer Pilates Sıkılaştırır

Reformer Pilates egzersizlerinin sıklıkla tercih edilme sebeplerinin başlarında reformer pilatesin sıkılaştırma etkisi yer alır. Sıkılaştırma etkisi reformer pilates aletine özgü bir durum değildir. Reformer pilates hareketleri pilates egzersizlerinin temel prensipleri doğrultusunda tüm hareketlerde kaslara hem kasılma hem esnetme aktivasyonu sağlar. Bu sayede kaslar güçlenip gelişirken esnek, dolayısıyla sıkı bir görünüm kazanır.

Reformer pilates nasıl yapılır?

Reformer Pilates hareketleri pilates prensiplerinin uygulanmasıyla birlikte alışılmış egzersiz metodlarının dışında iyi bir gözlem ve disiplin gerektirir. Bu sebeple reformer pilates hareketlerinin donanımlı pilates eğitmenleri ile yapılması tavsiye edilmektedir. Bu sebeple biz reformer pilates hareketlerini reformer pilates dersleri şeklinde pilates eğitmenleri ile işliyoruz.

Aletli Pilates derslerindeki tecrübemize güven

En iyi ekipmanlar ve donanımlı eğitmenlerle sunduğumuz reformer pilates derslerini ücretsiz deneyimleyin. Daha ilk dersten diğer bütün egzersiz sistemlerinden farkını anlayacaksınız.
Reformer pilatesi deneyimlemeniz için ücretsiz deneme dersi sunuyoruz. Geç kalmadan deneyin.

0
Üyeye Hizmet verdik
Reformer Pilates