Neden Hamile Yogası Yapmalıyım?

Hamile yogası yapmanızın birçok sebebi olabilir. Hamile yogası, hamilelik dönemini daha rahat geçirmek için nefes çalışmaları ile bel ve omurga desteği sağlayan, bulantı, kramp gibi problemleri azaltan ve bedeni doğuma hazırlayan bir çalışmadır.

Hamile Yogası ne zaman yapılır?

Hamilelik yogasına başlamak için genel prensip ortalama hafta sayısı 14’üncü ve 15’inci haftalar arasıdır. Ancak biz yine de ne zaman başlayacağınızı doktorunuz ile görüşmenizi ve onun kontrolünde hareket etmenizi öneriyoruz.

Hamile yogasına ne zaman başlamanız gerektiği her ne kadar genel prensiplerle ifade edilmeye çalışılsa da biz hamile yagası için doktorunuzun onayı ile başlayabileceğinizi iletmek isteriz. 

Bazı durumlarda bu süre doktorunuzun tavsiyesi ile daha erken veya daha geç olabilir. Bu sebeple hamile yogasına ne zaman başlayacağınızı en doğru doktorunuz belirlemelidir.

Hamile Yogası ile rahat ve ağrısız hamilelik

Hamilelik döneminde taşıdığınız ağırlık ve doğrudan vücudunuzun ağırlık merkezi her gün değişir. Bu değişim duruşta(postürde) bozulmalara, bedende deformasyona ve ağrılara sebep olabilir.

Hamile Yogası ile Normal Doğum

Hamilelik döneminde yapmış olduğuz yoga çalışmaları doğum sonrasında da hamilelik sürecinin etkilerini atmanıza yardımcı olur. Hamileliğinizin sonrasında hızla forma kavuşursunuz.

Hamile Yogası ile doğuma bütüncül hazırlık

Hamilelik döneminde yapmış olduğuz yoga çalışmaları ile zihin beden ve bebeğinizle daha bütüncül bir hamilelik süreci geçirirsiniz. Hamilelik sürecini daha stressiz ve farkındalıkla geçirmenize ve doğum sonrasında da hamilelik sürecinin etkilerini atmanıza yardımcı olur. 

Reformer Pilates