Mukaddes Çiftçi

Mukaddes Çiftçi, Pilates Eğitmeni

1997 İstanbul doğumlu olan Mukaddes spor hayatına öğrencilik döneminde başladı. Genç yaşlarda birçok egzersiz disiplinleriyle tanışan Mukaddes kariyerini spor hayatının ekseninde planladı. Halen Gedik Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümü öğrencisi olan Mukaddes, spor eğitmenliğini, egzersiz planlama, uygulama ve uygulatma alanlarında kendisini sürekli geliştirdi.

Öğrencilik yıllarında edindiği tecrübe ve birikimle sporun kendisine kattığı eşsiz deneyimleri bir alışkanlık haline getiren Mukaddes, Pilatesle tanıştıktan sonra bedenini, zayıf ve güçlü yanlarını daha derin tanıma fırsatı buldu. Pilatesin vücuduna kattığı esneklik, güç ve zindelik gibi olumlu etkilerini deneyimleyen Mukaddes, Pilatesi derinden öğrenmek, uygulamak ve başka bireylerde uygulatmak için Pilates Eğitmenliğinde kendisini geliştirmeye karar verdi.

Pilates Eğitmenliği kariyerine 2016’da  İPF Uluslar arası Pilates federasyonundan Mat pilates ve Reformer pilates eğitimlerini aldığı pilates eğitmenlik kurslarıyla başlayan Mukaddes, pilates eğitmenliğinde başarıya ulaşmak için kendisini sürekli geliştiren, öğrenmek  için araştırma yapan ve pilates eğitmenliğini hayat tarzı edinen eğitmenlerden. Eğitimlerine Hamile Pilatesi eğitimlerini ve çeşitli workshopları  ekleyip 2 yıldır reformer pilates özel dersleri ve mat pilates grup dersleri veren Mukaddes, zihin-beden uyumu bütünlüğü olan Pilatesi herkesin keşfetmesini istiyor.

İletişim: mukaddes.ciftci@bepilatesyoga.com