Gamze Gönder

Gamze Gönder

Fizyoterapist Pilates Eğitmeni

7 Mart 1995 doğumlu Gamze, liseyi Anadolu İMKB Lisesinde okudu. Lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladı. Lise yıllarında voleybol ile üniversite yıllarında pilates, fitness ve yoga ile ilgilendi. Okuduğu bölümü sporcu kişiliğiyle bütünleştirmek isteyen Gamze, bu alanda çeşitli eğitimler aldı.

2018 yılında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başladı. Akademik yaşantısı süresince Schroth Yöntemi (üç boyutlu skolyoz tedavisi) hakkında yaptığı tez çalışmaları ve bilimsel araştırmalar doğrultusunda omurga sağlığı üzerine yoğunlaştı. Sonrasında Ortopedi ve Travmatoloji doktoru Serkan Doğan ile beraber omurga eğriliği (Skolyoz) olan bireylerde Schroth Yöntemi ile tedaviye başladı. Omurgadaki deformiteler üzerine (Kİfoz, lordoz, Skolyoz, kifolordoz) tedavi kapsamında egzersiz planlamaları yapmaya devam etmektedir.

2019 yılında yaptığı çalışmaları Fizyoform bünyesinde Uzm. Fzt. Zafer Aksungur tarafından verilen Mat ve Reformer Pilates eğitimi ile birleştirdi. Fiziksel  vücut bütünlüğünün yanı sıra ruhsal bütünlüğüne inanan Gamze,  Aknet Eğitim tarafından yapılan Hamile Yogası kursuna katıldı.  Multidisipliner bir yaklaşımla aldığı eğitimleri tedavi programlarına uygun hale getiren fizyoterapistimiz hastalarından olumlu geri dönüşler aldı.

2017 yılında Birinci basamak sağlık hizmetlerinde Fizyoterapistin Rolü, Her Yönüyle Diyabet, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerini; 2019 yılında Refleksoloji eğitimlerini de tamamlayan Gamze, Studyomuzda Fizyoterapist Pilates eğitmeni olarak medikal pilates derslerine katılıyor.