Emine Güney

Emine Güney, Pilates Eğitmeni

1991 Bulgaristan doğumlu olan Emine Güney, İlkokul eğitimini Gazikent Ortaokulu ve lise eğitimini Kadriyörükoğlu Lisesinde tamamladı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretmenlik bölümünü başarıyla bitiren Emine, Eğitimini ve kariyerini spor ve egzersiz bilimleri üzerine inşa edenlerden.

Öğrencilik yıllarında düzenli bir spor hayatı geçiren Emine, voleybol ve masa tenisi ile ilgilendi. Öğrenimi esnasında ve sonrasında uzun bir süre engelli bireylerle seramik şekillendirme ve hareket eğitimi çalışmaları yaptı. Aynı zamanda Beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Bu süreçte uzaktan eğitim sistemi ile Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı. Emine hala açık öğretim fakültesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencisi.

2013 yılında Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonundan 1.Kademe yardımcı antrenörlük eğitimi aldı. 2014-2015 yıllarında İşaret Dili Eğitimi aldım ve bu süreçte Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Projesinde iki yıl görev aldı. 2017 yılında Türkiye Atletizm Federasyonu Atletizm Halemlik Eğitimi aldı ve hala aktif olarak atletizm federasyonunda il Atletizm hakemliği yapmakta.

Federasyonun sunduğu 1. kademe pilates antrenörlük eğitimini başarıyla tamamlayan Emine, studyomuzda Ocak 2019′ da Aletli Pilates ve Mat Pilates eğitmeni olarak çalışmaya başladı.