Arghavan Ranjbar

Arghavan Ranjbar, Yoga Eğitmeni

1988 Tahran, Iran doğumlu olan Arghavan ülkemize yeni geldi. Lisans eğitimini Pishva Azad Universitesi Arkeoloji üzerine tamamlayan Arghavan aynı üniversitede arkeoloji üzerine yüksek lisansını yaptı.

Öğrencilik yıllarında yogaya sardığı merakla genç yaşlarda birçok yoga disiplinleriyle tanıştı ve farklı yoga ekollerinde kendisini denedi. Eğitim hayatının sonrasında yogada derinleşmek için Iran ve Hindistanda birçok farklı yoga eğitimine katıldı ve stajlarını tamamladı.

Uluslararası Yoga eğitmen eğitimi 200 ve 500 saatlik eğitimlerini tamamladıktan sonra Bangalore, Hindistan’da 5 ay yoga hatha yoga dersleri, 3 ay özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara ders verdi. Eğitim sonrasında Iran’a dönen Arghavan, Iran’da 3 yıl boyunca yoga eğitmenliği yaptı.

Yoganın kendisine kattığı eşsiz deneyimleri bir alışkanlık haline getiren Arghavan, yogada derinleştikten sonra bedenini, zayıf ve güçlü yanlarını daha derin tanıma fırsatı buldu. Ayurvedik beslenme ve pişirme üzerine eğitimler alan Argahavan, Ayurcedik beslenmenin temelleri sertifikasını almaya hak kazandı. 30 günlük Pranayama Nefes teknikleri eğitimine katılan ve nefes teknikleri üzerine uzmanlaşan Arghavan, yoga derslerinde nefes çalışmaları uyguluyor.

Arghavan, yoga eğitmenliğinde başarıya ulaşmak için kendisini sürekli geliştiren, öğrenmek  için araştırma yapan ve yogayı hayat tarzı edinen eğitmenlerden. Studyomuzda Vinyasa ve Hatha yoga dersleri veren Arghavan’ın derslerini kaçırmayın.