Covid-19 salgını kapsamında studyomuzda alınan tedbirler aşağıdaki gibidir.

Sürecin sağlıklı işletilmesi için tüm üyelerimizin kurallara uymasını hassasiyetle rica ederiz.

 1. Bakanlık kararı doğrultusunda dersler maskesiz işlenecektir. Studyo ortamında sosyal mesafe en az 2(iki) metredir.
 2. Üyelerimiz kullandıkları maske ve eldivenleri studyo girişindeki çöp kutusuna atabilirler veya çıkardıktan sonra kişisel çantalarına alabilirler. Çıkartılan maskelerin studyo ortamında herhangi bir yere bırakılmasına müsade edilmeyecektir.
 3. Tüm üyelerimiz daha önce de olduğu gibi studyoya sadece randevu ile alınacaktır. Üyelerimiz ders planlamaları için uygulama üzerinden randevu oluşturabilirler.
 4. Studyoya ayakkabı ile girişe müsade edilmeyecektir. Üyelerimiz girişte galoş kullanılabilir veya ayakkabılarını çıkartabilirler. Çıkarılan ayakkabılar çanta ve benzeri koruyucu ekipman içerisine alınabilirler.
 5. Studyo girişinde tüm üyelerimizin, eğitmenlerimizin ve çalışanlarımızın temazsız ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 37.5 üzeri olan üyelerimiz studyoya alınmayacaklardır. Ateş ölçümü yapılmadan studyoya girişe müsade edilmeyecektir.
 6. Studyo girişinde tüm üyelerimiz el dezenfeksiyonu yapacaklardır ve doğrudan ders alanına geçeceklerdir. Üyelerimiz derste kullanım için studyomuzdan nitril eldiven talep edebilirler.
 7. Üyelerimiz temiz, egzersize hazır şekilde studyoda bulunmalıdırlar, pandemi sürecinde soyunma odaları, duşlar ve lavabolar kullanıma kapalı olacaktır. Ders için ter havlusu verilmeyecektir, üyelerimiz kendi havlularını getireceklerdir.
 8. Pandemi sürecinde üyelerimize su, çay kahve gibi ikramlar yapamayacağız, anlayışınız için teşekkür ederiz.
 9. Üyelerimiz derse gelirken kendi kişisel matlarını veya büyük boy havlularını getirmek durumundadırlar.
 10. Üyelerimiz ders esnasında ellerini yüzlerine temas ettirmekten kaçınmalıdırlar, yüze temas durumunda ders eğitmen tarafından durdurulacaktır ve üyelerimizin yeniden ellerini dezenfekte etmesi istenilecektir.
 11. Ders bitiminde üyelerimiz kullandıkları ekipmanları kendileri dezenfekte edeceklerdir. Dezenfekte talimatlarını eğitmenlerimiz paylaşacaklardır.

Kaynak: İç İşleri Bakanlığı İller idaresi Genel Müdürlüğü 23635644.249 sayılı Spor Salonlarında Uygulanacak Standartlar tebligatı.